Готель «АСТОРIЯ»     Номери     Конференцii     Контакти     Бронювання
 
Утворення домоволодіння за адресою пр. К. Маркса, 66 датують кінцем 18 ст.
В 19 ст воно належить Кравцову О. М., пізніше - власницею стає Сара Кравцова. Перед зведенням нового багатоповерхового корпуса готелю "Асторія", тут розташовувався гостинний двір "Слов`янский", який 1902 року змінили номера Сафонова, надалі - готель "Континенталь".
Будівля готелю "Асторія" є однією з найбільших в місті споруд початку 20 ст. та чи не найцікавішим в Україні взірцем "модерну класицизуючого", була зведена за проєктом Алєксандра Красносєльского, який став автором ще близько тридцятьох взірців архітектурного мистецтва в нашому місті.
Влітку 1917 р. приміщення "Асторії" винаймала редакція більшовицької газети "Звезда".
Під час озброєного грудневого повстання 1917 р. "Асторія" опинилась у вирі подій: із неї більшовики обстрілювали зайнятий гайдамаками Головпоштамт.
Після того, як німецькі війська лишили місто, готель було повернено власникам та поновлено його роботу. Цей період цікавий працею та перебуваням в Катеринославі багатьох визначних митців.
Письменник Алєксєй Толстой змалював атмосферу готелю в своїй трилогії "Хождение по мукам".
Трапляється згадка про "Асторію" і в повісті "Без ґрунту" найвидатнішого українського модерніста-прозаїка В. Домонтовича.
У грудні 1918 р. "Асторію" захопили червоногвардійці - тут було розташовано їх штаб, проте вже за добу більшовики були вибиті звідси військами Директорії під проводом отамана Самокиша, який також улаштував тут свій штаб.
Протягом короткого відтинку часу "Асторія" була плацдармом для загону батька Махна, далі  - окупована військами ревкому, звідси в місті була проголошена більшовицька влада.
Під час боїв у вересні-жовтні 1943 р. споруду, ймовірно, не пошкоджено, проте інтер`єр зазнав значних втрат і збитків.
1949 року "Асторію" було змінено на "Днепр". 1980 року готелю знову повернули історичну назву.

Забронювати номер

 
© Готель "Асторія", Дніпро, 2024. Офіційний сайт.